Nasrų priežiūra

Norite tikėkite, norite – ne, tačiau šuns dantims reikia tokios pačios priežiūros, kaip ir žmonių. Juos taip pat reikia reguliariai valyti.

Tai, kad šuns dantis reikia prižiūrėti, gali Jus nustebinti. Tai reikia daryti ne tik dėl pačių dantų ar kvapo iš nasrų, bet ir siekiant užkirsti kelią apydančių ligoms, kurios, be nutukimo, yra viena pagrindinių šunų sveikatos problemų. Dauguma šunų, vyresnių nei 2 metų amžiaus, kurių dantys nebuvo prižiūrimi, turi dėl jų problemų. Susidarę akmenys ir apnašos gali sukelti dantenų uždegimą ar dar rimtesnes ligas.

Ką daryti, kad šuns dantys išliktų sveiki?

Reguliariai tikrinkite šuns nasrus.

Lengva nustatyti, ar Jūsų šuo turi problemų dėl dantų: tiesiog pakelkite lūpą ir apžiūrėkite. Akmenys susidaro prie dantenų linijos, jie yra rudai raudonos spalvos. Jei susidarė akmenys, dantenos parausta ir patinsta. Jeigu šuns nenuvešite pas veterinarą, gali prasidėti dantenų uždegimas, atsirasti blogas kvapas, būti pažeisti žandikauliai ar iškristi dantys.

Apsilankykite pas veterinarą.

Jeigu Jūsų šuo turi problemų dėl dantų, pirmiausia juos turi tinkamai išvalyti veterinaras. Procedūros panašios į tas, kurias mes patiriame apsilankydami pas stomatologą. Skirtumas tik tas, kad šuo nelabai linkęs atlikti jas geranoriškai. Dažnai reikia šuniui duoti raminamųjų vaistų arba užmigdyti.

Pasirūpinkite, kad šuns dantys būtų švarūs.

Norėdami išvengti problemų, reguliariai valykite šuns dantis. Šiam tikslui įsigykite šunims skirtą šepetėlį ir pastą.

Išspauskite šiek tiek pastos ant piršto ir patrinkite priekinius šuns dantis bei dantenas. Po kelių kartų pradėkite naudoti šunims arba vaikams skirtus šepetėlius su minkštais šereliais. Pradėkite valyti nuo priekinių dantų - viršutinius dantis valykite į apačią, o apatinius - į viršų. Kai šuo pripras, valykite irgiliau esančius dantis. Valykite tokia pačia kryptimi, kaip ir priekinius dantis.

Kaip alternatyvą galima naudoti specialius kramtalus. Tiesą sakant, remiantis Waltham centro duomenimis, specialių kramtalų naudojimas gali sumažinti akmenų susidarymą, užkirsti kelią dantenų uždegimui ir blogam kvapui.

 

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai