Kelionė su šuniu

Kai kuriems šunims kelionė gali būti jaudinantis nuotykis – smagiai praleistas laikas su šeima ir pasivaikščiojimo perspektyva atvykus. Kitiems šunims kelionė gali būti baisi ir nemaloni patirtis. Kai įsitikinti, kad kelionės tikslą šuo pasieks saugus ir patenkintas?

Svarbiausia – būti pasiruošusiems

Prieš iškeliaujant į bet kokią kelionę, įsitikinkite, kad šuniui užsegtas antkaklis su nurodytu Jūsų adresu ir telefono numeriu. Taip pat galima naudoti integrinį grandyną, kuris yra patikimesnis ir nepametamas. Tai, kad šuo galėtų būti identifikuotas, yra įstatymais numatytas reikalavimas, tačiau tai taip pat padeda netikėtais atvejais ir gerokai palengvina gyvenimą, jei, pavyzdžiui, Jūsų šuo pasimestų.

Prieš ilgą kelionę nuvežkite šunį apžiūrai pas veterinarą. Pasiimkite daug šviežio vandens, ypač keliaudami karštu oru, ir reguliariai sustokite, kad šuo galėtų atsigerti ir pasimankštinti. Niekada nepalikite šuns be priežiūros automobilyje. Temperatūra uždarytame automobilyje gali pakilti iki mirtinai pavojingos, netgi nelabai karštą dieną.

Kai kurie šunys nerimsta pirmą kartą keliaudami, tačiau galiausiai variklio ūžesys ir supimas juos nuramina ir dauguma šunų užmiega.

Jeigu Jūsų šunį pykina nuo supimo, valandą prieš kelionę jo nemaitinkite. Vairuokite ramiai. Ramiai įsibėgėjant ir stabdant galite išvengti šuns pykinimo.

Šunims leidžiama sėdėti ant galinės automobilio sėdynės. Nedidelius šunis ir šuniukus reikėtų gabenti narveliuose. Geriausia naudoti tokius narvelius, kuriuos būtų galima pritvirtinti diržais.

Jei keliaujant šuo sėdi ant galinės sėdynės, jis specialiais reikmenimis turėtų būti pririštas prie saugos diržų. Taip apsaugosite šunį ir keleivius nuo sužeidimų.

Keliaujant lėktuvais, iš anksto kreipkitės į oro linijas ir sužinokite šunų transportavimo taisykles. Šunys gabenami specialiuose narvuose. Į oro uostą atvykite pakankamai anksti, kadangi paprastai kroviniai pakraunami anksčiausiai. Kelionių dėžė, kurioje gabenamas gyvūnas, turėtų būti pažymėta (kad joje gabenamas gyvas gyvūnas) ir aiškiai užrašyti Jūsų kontaktiniai duomenys. Jeigu su šuniu keliaujate į užsienį, iš anksto kreipkitės į veterinarą ir išsiaiškinkite, kokių reikia skiepų ir sveikatos pažymėjimų.

Jeigu Jūsų šuo nelabai mėgsta keliauti, galite paprašyti veterinaro skirti raminamųjų vaistų. Veterinaras apžiūrės šunį ir skirs reikiamus vaistus. Šiuo atveju griežtai laikykitės jo nurodymų. Raminamųjų vaistų nepatartina duoti prieš keliaujant lėktuvu. Apsnūdęs šuo gali būti sužeistas blaškomas po savo narvą.

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai