Pagrindinis dresiravimas

Kiekvienam patinka, kai pašauktas šuo ateina, tačiau šuns paklusnumas nėra natūralus. Jis išsivysto dresiruojant gyvūną, taigi patariame pradėti nuo kelių pagrindinių principų.

Skirtingai nei žmonės, šunys neskiria gero nuo blogo, jie vadovaujasi asociacijomis. Jeigu veiksmą lydi malonios pasekmės, šuo pakartos jį. Jei pasekmės nemalonios, šunys vengs atlikti tą veiksmą. Vadinasi, pirmasis šuns dresiravimo principas yra šis: paskatinkite elgesį, kuris turėtų būti pakartotas.

Pasirinkite tinkamą paskatinimo formą. Jeigu šuniui patinka maistas, apdovanokite jį mėgstamu skanėstu. Jeigu šuo teigiamai reaguoja į gyrimą, pasistenkite pagirti jį kuo linksmiau. Jeigu šuo mėgsta būti paglostytas, paglostykite. Glostykite kailio augimo kryptimi ir pakasykite krūtinę... Jei šuo vizgina uodegą, einate teisinga linkme.

Geriausiai dresiravimas pavyksta, kai jis yra motyvuojamas. Skanėstai vertinami labiau tada, kai šuo yra alkanas. Gyrimas ir dėmesys labiau laukiami, kai šuo kurį laiką nematė Jūsų. Taigi atidžiai rinkitės dresiravimo laiką – tarp šėrimų ar tik grįžus namo.

Norėdami nuslopinti neigiamą elgesį, neduokite atlygio. Tai paprastai veikia geriau nei bausmė, tačiau jeigu reikia šunį sudrausti, tvirtai ištarkite “ne!” ir staigiai truktelėkite antkaklį.

Labai svarbu laikas. Ištarkite komandą, palaukite atsako ir jeigu šuo viską puikiai supranta, nedelsiant apdovanokite. Jeigu lauksite, kol šuo sustos, jis nesusies veiksmo su atlygiu. Svarbu ir nuoseklumas. Naudokite tas pačias trumpas komandas. Jeigu šuniui vieną kartą liepsite tupėti, o kitą kartą – atsitūpti, tik sutrikdysite jį.

Naudinga šunį dresiruoti skirtingoje aplinkoje, kad ugdytumėte jo paklusnumą. Pakankamai kalbėkite su šuniu. Liepkite ateiti ir girkite, kol jis eina link Jūsų. Pasakykite, kai jis nueina per toli. Galbūt šuo nesupras Jūsų, tačiau netrukus pradės skirti balso intonaciją.

Tačiau svarbiausia, mėgaukitės dresiravimo pamokėlėmis. Niekada ne per anksti pradėti, tačiau trumpos 5-10 minučių pamokėlės padės išlaikyti šuns motyvaciją. Kiekvieną pamokėlę pabaikite komanda, kurios šuo tikrai klauso ir atlyginkite. Taip jūs abu jausitės teigiamai nusiteikę. Nesitikėkite per daug – darykite viską pamažu ir tikrai pasieksite norimą rezultatą!

Kviečiamo šuns paklusimas

Mokant šunį ateiti, kai jis yra kviečiamas, reikia brezentinio ar odinio antkaklio (ne grandinės tipo) ir padalinti dienos ėdalo normą į 5-10 porcijų.

1 žingsnis. Sulaukite įprasto šuns šėrimo laiko, tada tegul kas nors švelniai palaiko šunį už antkaklio. Parodykite šuniui ėdalo porciją ir atsitraukite kelis žingsnius. Dabar pasilenkite ir pašaukite šunį vardu ir panaudodami komandą. Jeigu anksčiau nepavyko išmokyti komandos “ateik”, dabar tinkamas metas ją pakeisti, tačiau pakeitę jos ir laikykitės.

Ištieskite dubenėlį link šuns ir prisitraukite atgal, kai šuo artėja. Pagirkite šunį, pastatykite dubenėlį ant grindų ir leiskite ėsti. Šio etapo metu netrikdykite šuns kitomis komandomis, pavyzdžiui, “tupėk”. Kartokite pratimą su kiekviena ėdalo porcija ir nesiūlykite kitų skanėstų ar kąsnelių. Šuns apdovanojimas yra pagrindinis jo ėdalas.

2 žingsnis. Kai Jūsų šuo išmoks ateiti pas Jus reguliariai, paprašykite padėjėjo palaikyti jį, parodykite ėdalą ir pasitraukite, kol dingsite šuniui iš akių. Įsitikinkite, kad šuo paleidžiamas tuo metu, kai Jūs jį šaukiate. Atlikite šį pratimą kiek įmanoma daugiau vietų, kol pratimas virs žaidimu ir šuo noriai ateis.

3 žingsnis. Dabar pradėkite naudoti komandą “tupėk”. Tiksliai atlikite anksčiau aprašytus veiksmus, tačiau, kai šuo atbėga, pakelkite ėdalą virš jo galvos. Šuo pakels galvą ir bus priverstas atsitūpti. Pagirkite gyvūną ir nedelsiant atiduokite ėdalą.

 

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai