Reikiamas maisto kiekis

Šunų mityba turi būti visavertė ir subalansuota, o tai reiškia, kad jie turi gauti reikiamą maistinių medžiagų ir kalorijų kiekį, atitinkantį jų energijos poreikius. Kalorijų skaičius priklauso nuo šuns dydžio, veislės ir mankštos trukmės. Kitas svarbus veiksnys – suaugę šunys, vyresni šunys, besilaukiančios ar žindančios kalės turi savo energijos poreikį.

Tai apytikris rekomenduojamos suvartojamos energijos vadovas. Atskiri šunys skiriasi, net to paties svorio ir aktyvumo šunys, ypač skirtingų veislių. Jeigu dėl ko nors abejojate, kreipkitės į veterinarą.

Suaugę mažai aktyvūs šunys (mankštinasi mažiau negu vieną valandą per dieną)

Didžiausias pavojus šioje situacijoje – peršėrimas. Neaktyvūs šunys gali lengvai nutukti, taigi, jei tai įmanoma, padidinkite jo aktyvumo lygį, kad šuo judėtų 1-2 valandas per dieną.

  • Maži šunys: 110 - 620 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Vidutinio dydžio šunys: 620 - kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Dideli šunys: mažiausiai 1230 kalorijų per dieną, priklausomai nuo veislės ir dydžio. Kiekis įvairus. Ypač dideli šunys gali sverti daugiau nei 90 kg ir jiems gali reikėti apie 3500 kalorijų per dieną.

Suaugę vidutiniškai aktyvūs šunys (mankštinasi mažiau negu vieną valandą per dieną)

Šie šunys yra reikiamo aktyvumo, todėl pabandykite tai išlaikyti. Venkite duoti maisto likučių, kurie suteikia daugiau energijos, tačiau kurie tikriausiai neturi kitų būtinų maistinių medžiagų. Šaltu oru pastoviai kūno temperatūrai palaikyti reikia papildomos energijos, ypač jei šuo miega voljere. Taigi duokite dideles visaverčio ir subalansuoto ėdalo porcijas.

  • Maži šunys: 150 - 840 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Vidutinio dydžio šunys: 840 - 1680 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Dideli šunys: mažiausiai 1680 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio. Netikėtina, kad dideli šunys kiekvieną dieną tiek juda.

Suaugę labai aktyvūs šunys

Šie šunys juda didesnę dienos dalį; jiems reikia mažiausiai 40 % daugiau energijos nei vidutiniškai aktyviems šunims. Bet kuriam šuniui, gyvenančiam atšiaurioje aplinkoje, kurioje temperatūra gali smarkiai svyruoti, gali reikėti 2-4 kartus daugiau ėdalo, duodamo dažniau nei vieną kartą per dieną. Didžiąja dalį ėdalo duokite darbo dienos pabaigoje, po to, kai šuo pailsėjo; palikite pakankamai laiko prieš pradedant veiklą. Specialiai sukurtas daug energijos teikiantis ėdalas gali tikti geriausiai. Svarbu, kad šuo visada galėtų lakti pakankamai vandens, kadangi didelį kiekį vandens šuo išeikvoja kūno vėsinimui.

Vyresni šunys

Kai šunys sensta, paprastai išeikvojamos energijos kiekis mažėja – daugiausia dėl aktyvumo lygio pasikeitimų ir kūno pokyčių, įtakojančių medžiagų apykaitą. Dėl blogo apetito šuo gali suvartoti mažiaus ėdalo. Vieno tyrimo metu buvo atskleista, kad 16% 12 metų amžiaus šunų sveria per mažai, ir tik 5% turi antsvorio. Geriausiai tinka skanus, lengvai virškinamas ėdalas, duodamas mažesniais kiekiais – tai atitinka sumažėjusį energijos poreikį, tačiau šuo aprūpinamas reikalingomis maistinėmis medžiagomis.

Didelis skaičius specialių vyresniems šunims skirto ėdalo rūšių atitinka šias specifikacijas:

  • Maži šunys: Laikomi senais 9-10 metų amžiaus. Nuo 100 iki 560 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Vidutinio dydžio šunys: Laikomi senais 7-8 metų amžiaus. 560 – 1,120 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Dideli šunys (25-50 kg): Laikomi senais 7-8 metų amžiaus. 1,120 – 1,880 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.
  • Labai dideli šunys (50+ kg): Laikomi senais 5-6 metų amžiaus. Nuo 1,880 kalorijų per dieną, priklausomai nuo dydžio.

Besilaukiančios visų veislių ir dydžių kalės

Per pirmąsias 5-6 nėštumo savaites besilaukiančioms kalėms reikia nedaug papildomo maisto, kai embrionai auga labai pamažu. Pagrindinis augimas vyksta per paskutines tris savaites; tuo metu kalę reikia aprūpinti apie 15% didesniu energijos kiekiu per savaitę. Atėjus laikui kalei šuniuotis, ji turėtų gauti 50-60% daugiau nei įprastai energijos iš ėdalo.

Žindančios visų veislių ir dydžių kalės

Žindymas yra didžiausias iššūkis. Padidėjęs energijos kiekis priklauso nuo vados amžiaus ir dydžio. Kai šuniukai yra apie 4 savaičių amžiaus, kalei gali reikėti 4 kartus daugiau energijos nei įprastai. Šiuo metu ją reikia šerti labai skaniu, lengvai virškinamu, koncentruotu ėdalu, apgalvotai padalintu, duodamu netgi visą dieną. Labai svarbu, kad kalė nuolat galėtų lakti pakankamai šviežio vandens, nes gaminantis pienui prarandama daugiau vandens nei įprasta.

 

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai