Sveika mityba

Kadangi jūsų šuo nemedžioja sau maisto, Jūs atsakingas už tai, kad jis gautų reikiamų maistinių medžiagų. Visavertė mityba yra labai svarbi šuns sveikatai ir gerovei, taigi pateikiame patarimų, kad Jūsų šuo gyventų ilgai ir sveikai.

Kaip ir šeimininkui, šuniui reikia visavertės mitybos. Tai reiškia, kad ėdale turi būti reikiamas baltymų, riebalų, angliavandenių, 13 skirtingų vitaminų ir 20 skirtingų mineralinių medžiagų kiekis, kad šuo jaustųsi žvalus. Visavertė ir subalansuota mityba turi apimti visas šias medžiagas, tinkamus jų kiekius ir sudedamąsias dalis. Neužtenka vien tik šerti šunį mėsa. Šuns protėviai suėsdavo visą grobį. Kaulai, vidaus organai, žarnų turinys, oda ir kailis suteikdavo svarbių medžiagų, kurių trūksta pačioje mėsoje.

Namie ruoštas ėdalas

Šeimininkai dažnai nori paruošti bent dalį šuns ėdalo. Atsiminkite, kad tinkamos mitybos paruošimas reikalauja daug laiko, pastangų ir patirties. Norint patenkinti šuns mitybos poreikį, reikia suprasti įvairių produktų maistinę vertę, produktų sąveiką, paruošimo ir laikymo būdus, kurie veikia įvairių maistinių medžiagų pasisavinimą. Jeigu jūs ruošiate šuniui ėdalą, vienu metu naudokite tik kelis skirtingus produktus, kad šuns virškinimo sistema galėtų adaptuotis. Jeigu didžiąją dalį maisto sudaro mėsa, kiaušiniai, sūris ir duona, papildomai turite duoti vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Paruoštas ėdalas naminiams gyvūnėliams

Paruoštas žinomų gamintojų ėdalas naminiams gyvūnėliams garantuoja, kad ėdale yra reikiamas maistinių medžiagų kiekis, ėdalas yra kokybiškas ir saugus. Ėdalas būna įvairiausios tekstūros, rūšių ir formų, todėl patogu jį naudoti. Paruoštas naminių gyvūnėlių ėdalas būna visavertis arba papildomas. Visaverčio ėdalo nereikia papildyti. Duodant papildus, reikia duoti ir papildomo konkretaus ėdalo, pavyzdžiui, mėsos iš skardinių ir sauso ėdalo mišinio. Paprastai paruoštas ėdalas būna sausas arba drėgnas.

Sausas ėdalas, iš kurios pašalinta didžioji dalis drėgmės, yra patogus ir ekonomiškas. Jį galima duoti vieną arba su vandeniu. Drėgnas maistas, pavyzdžiui, ėdalas skardinėse, išlieka drėgnas. Kurį ėdalą bepasirinktumėte, įsitikinkite, kad Jūsų šuo gali lakti pakankamai vandens bet kuriuo metu ir stebėkite, kiek jis laka. Jeigu šunį nuolat troškina, jis gali turėti sveikatos sutrikimų, todėl reikia apsilankyti pas veterinarą. Ėdalą ir vandenį duokite iš švarių indelių, kuriuos po naudojimo išplaukite ir laikykite atokiau nuo šeimai skirtų indų.

Kaulai

Kaulai yra naudingas kalcio šaltinis, tačiau gaudamas visavertį ėdalą šuo gauna reikiamą kalcio kiekį. Vis dėlto šunys džiaugiasi retkarčiais gavę kaulų – jie skanūs, mankština žandikaulius, padeda išlaikyti švarius dantis ir užima šunis kelias valandas. Šuniukams galime duoti tik didelius kaulus su čiulpais, kurie neskyla ir nesukels rimtų vidinių sužeidimų. Niekada neduokite šuniui vištų, triušių, kapotų ar žuvų kaulų. Galima apvirti kaulus 5-10 minučių, tačiau verdant ilgiau jie gali pasidaryti trapūs ir netinkami. Taigi niekada neduokite šuniui kaulų iš sekmadieninio avienos kepsnio. Geriausias sprendimas – tai specialiai sukurti kramtalai, skirti išlaikyti dantenas ir dantis sveikus.

Venkite šuns peršėrimo

Svarbiausia pasirūpinti, kad šuns mityba būtų pakankama. Tačiau daugelis šunų linkę persivalgyti ir tai lemia kenksmingus padarinius, todėl visada laikykitės šėrimo instrukcijų. Jauno ir augančio, nuolat peršeriamo šuns organizmas gamina papildomas ląsteles pertekliniams riebalams laikyti. Jos išlieka visą gyvenimą ir suaugęs šuo gali būti nutukęs. Jeigu peršeriamas didelės veislės šuniukas, tai gali deformuoti jo skeletą. Taigi stebėkite augančio šuns svorį ir bendrą būklę, kad įsitikintumėte, kad šuo gauna reikiamą maisto kiekį.

 

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai