Tikslas - sveikata

Šunų nutukimas darosi vis rimtesnė problema, palietusi, remiantis neseniai atliktais tyrimais, 40-50% visų šunų. Tai lengvai nuspėjamas per didelio suvartotų kalorijų skaičiaus ir mankštos trūkumo rezultatas. Prevencija yra gerai, tačiau ką daryti, jei šuo jau nutuko?

Jeigu galvojate, kad Jūsų šuo labai nutukęs, nesiimkite drastiškų priemonių, kol neapsilankėte pas veterinarą. Paprašykite jo patarimo ir kartu sudarykite tinkamą svorio mažinimo planą. Veterinaras įvertins Jūsų šuns nutukimo laipsnį bei mitybą ir nuspręs, ar yra kokių nors lydinčių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, cukraligė. Šiuo atveju gali būti rekomenduota tam tikra dieta.

Jeigu veterinaras paruošia konkrečią sveikatos ir svorio reguliavimo programą, turite stengtis jos laikytis. Tai naudinga šuns sveikatai. Prisiminkite, kad duodami vos kelis kąsnelius skanėstų galite sugriauti visą savo sunkų darbą, taigi įsitikinkite, kad visi šeimos nariai žino, jog negalima duoti papildomo ėdalo.

Paprastai nerekomenduojama mažinti šuns ėdalo kiekį. Šuo tiesiog išalks ir prašys daugiau. Naudojant šį būdą sumažės ne tik suvartojimų kalorijų skaičius, bet ir gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų ir vitaminų kiekis. Todėl šuniui reikia mažo kaloringumo dietos, o ėdalas turi išlikti visavertis, su sotinančiomis skaidulomis ir skanus. Dėl šio klausimo kreipkitės į veterinarą.

Jeigu Jūsų šuo nepakankamai daug mankštinasi, reikia tai pakeisti. Gyvūnas turi sudeginti suvartotas kalorijas, taigi pradėkite nuo žvalaus 10 minučių pasivaikščiojimo kasdien, o po dviejų savaičių pasivaikščiojimus pailginkite iki 20 minučių. Laikui bėgant galėsite vaikščioti dar ilgiau ir tai bus naudinga Jums abiems.

Pagalvokite apie šuns skatinimo skanėstais alternatyvą. Apglėbkite jį, žaiskite su juo, eikite pasivaikščioti. Jeigu negalite atsispirti pavaišinti šunį skanėstais, duokite šuniui kažką nekaloringo, pavyzdžiui, porą ledų kubelių (dideliems šunims) arba kelis griežinėlius morkų (tik ne per daug, nes gali sukelti viduriavimą). Parduotuvėse galima įsigyti įvairių nekaloringų skanėstų, tačiau naudokite juos taupiai – prie jų galima lengvai priprasti!

Jeigu Jūsų šuo turi tik šiek tiek antsvorio, pabandykite jo ėdalo dienos normą padalinti dalimis ir duoti visos dienos metu, kad šuo nesijaustų apgautas. Indą su ėdalu palikite tik 15 minučių ir po to nedelsiant paimkite, netgi jei šuo nespėjo jo švariai išlaižyti. Būkite akylas – šuo mėgsta ieškoti maisto, taigi paslėpkite likusį ėdalą ir nepamirškite apie šiukšlių dėžę.

Antsvorio reikia atsikratyti palaipsniui, daugiausia 400-600 gramų per savaitę. Stebėkite šuns svorio mažėjimą ir reguliariai lankykitės pas veterinarą. Tai ypač svarbu nedideliems šunims, kurių greita medžiagų apykaita ir kurie sparčiai išeikvoja šilumą ir praranda svorį.

Kai tikslas pasiektas, neleiskite, kad sunkus darbas nueitų vėjais. Įsitikinkite, kad abu džiaugiatės pastangų rezultatais. Jūsų šuo labiau mėgausis gyvenimu dabar, kai jis yra sveikas, laimingas ir lieknas. Jums taip pat bus malonu pabėgioti su žvaliu, energingu šunimi (arba iš paskos).

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai