Veislės

Jeigu ieškote grynaveislio šunelio, išsirinkti tinkamą veislę gali būti sunku. Jeigu gyvenate daugiabučiame name, tikriausiai nenorėsite medžioklinio arba tarnybinio šuns.

Yra beveik tiek veislių, kiek ir šunų.

Didelei ir gyvybingai šeimai tikriausiai netiks ir nedidelis kambarinis šunelis. Taigi perskaitykite mūsų pateikiamą informaciją ir netrukus žinosite, kokia veislė Jums tinkamiausia.

Aviganiai

Aviganių pristatyti nereikia. Šie šunys jau nuo senų laikų buvo puikūs piemenų ir visų, dirbančių su galvijais, partneriai.

Šie mieli šunys yra tikri darbininkai ir, kaip ir tarnybiniai šunys, nebūna laimingesni nei dirbdami kartu su savo šeimininkais.

Vis dėlto, kadangi jie buvo išvesti klajoti po laukus, šie šunys nebus laimingi tiesiog sukiodamiesi apie krėslą visą dieną.

Taigi tokį šunį įsigykite tik tuo atveju, jeigu pasiruošę pakankamai jį mankštinti ir kitaip treniruoti – ir skirti begalę dėmesio!

Pagalbiniai šunys

Tikriausiai šią šunų grupę reikėtų pavadinti Nebenaudojamų šunų grupe. Dauguma pradinių užduočių, kurias atlikdavo šios grupės šunys, nebeteko prasmės dėl civilizacijos pasiekimų.

Pavyzdžiui, buldogai daugiau nebenaudojami kaip masalas kautynėse su buliais, o dalmatinai nebelydi arklių traukiamų karietų!

Tačiau šios įvairios veislių grupės šunys sparčiai populiarėja kaip naminiai gyvūnėliai.

Žaisliniai šuneliai

Jei galvojate, kad šioje veislių grupėje rasite mielą, gražų, šiek tiek nedrąsų šunelį, galvokite iš naujo! Jų dydis dažnai neatskleidžia jų charakterių – ir šie mažyčiai gniužulėliai paprastai nesikuklina, jei kalbama apie jų teises.

Tikriausiai taip yra todėl, kad dauguma šių šunelių yra terjerų veislių grupės palikuonys. Be to, kai kurie iš jų buvo taip išlepinti kaip nešiojami šuneliai ar karališkieji kompanionai, kad visiškai pakeitė posakio “šuniškas gyvenimas” prasmę.

Reikia pasakyti, kad žaislinių šunelių grupės atstovai yra labai ištikimi ir mieli naminiai gyvūnėliai. Be to, jie puikiai tinka mažuose butuose gyvenantiems žmonėms ir tiems, kurie nori tokios šunelio, kuriam nereikėtų daug mankštintis.

Skalikų grupė

Skalikų yra įvairiausių formų ir dydžių. Dažnai į šią grupę įtraukiami ir taksai bei pėdsekiai. Tačiau iš esmės šie šunys buvo išvesti kaip medžiokliniai šunys ir šiam tikslui naudojami nuo seniausių laikų. Egzistuoja olų piešinių, vaizduojančių priešistorinių laikų skalikus.

Žinoma, mūsų dienomis, tik nedaugelis skalikų naudojami medžioklei – nors šie instinktai išliko.

Tarnybinių šunų grupė

Kai žmogus susidraugavo su pirmuoju šunimi ir jį prisijaukino, kilo mintis, kad naujasis kompanionas gali padėti atlikti darbus. Toks požiūris į šiuos šunis ir išliko beveik iki dabar – kaip į tarnybinius šunis.

Šie šunys buvo puikūs medžiotojai ir sargybiniai, pasižymėjo ištikimybe, jėga ir darbštumu.

Netgi šiandien tarnybinių veislių grupės šunys nebūna laimingesni nei tada, kai gali padėti savo šeimininkams. Štai kodėl jie dažnai tarnauja policijoje ar kaip gelbėtojų šunys.

Taigi jei galvojate, kad galite paruošti daugybę užduočių tarnybiniam šuniui, radote draugą amžiams!

Terjerai

Terjerų grupės šunys yra puikūs kasėjai! Tiesą sakant, jų pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio “terre”, reiškiančio žemę. Terjerai buvo išvesti kastis žemėje ir gaudyti ūdras, žebenkštis, barsukus, lapes ir žiurkes.

Tačiau šie mažieji draugai yra ir labai tvirti ir retai vengia susidūrimų nepaisant to, kad dauguma šių šunų yra nedideli.

Taigi jei manote, kad šis mažasis “kietuolis” yra kaip tik Jums ir nesibaiminate dėl savo nuostabių lysių – įsigykite šios grupės narį!

Medžioklinių šunų grupė

Mažiausiai pastaruosius 400 metų medžiotojai naudojo šios grupės šunis ieškoti, nurodyti, pabaidyti, išlaikyti ir atnešti medžiojamus paukščius ir žvėris. Daugelis šių šunų atlieka šias pareigas ir dabar.

Vis dėlto, kadangi šie šunys ištikimi ir lengvai dresiruojami, jie tapo populiariais šeimos šunimis. Taip pat jie puikiai tarnauja kaip pagalbiniai ar gelbėtojų šunys.

Tiesą sakant, šie šunys yra labai geros prigimties ir entuziastingi, tačiau jų nereikia daug mankštinti, kad jie išliktų geros nuotaikos ir gyvybingi!

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai