Patarimai dėl šunų priežiūros

Svarbu reguliariai prižiūrėti šunį, kad jis atrodytų ir jaustųsi gerai. Tai taip pat yra veikla, kurios metu gali užsimegzti ypatingas ryšys tarp šuns ir jo šeimininko bei gera galimybė patikrinti, ar šuns kailis ir oda yra sveiki ir be parazitų.

Šuns nereikia maudyti kiekvieną savaitę. Tiesą sakant, šunį reikėtų maudyti tik tada, kai jis purvinas arba kai taip pataria veterinaras. Jei maudote šunį, įsitikinkite, kad oras nėra šaltas arba darykite tai viduje. Naudokite šunims skirtus šampūnus ir kondicionierius ir atidžiai perskaitykite instrukcijas. Niekada nenaudokite buitinių valiklių.

Prieš pradėdami maudyti šunį pasiruoškite. Paruoškite vietas, kuriose maudysite, džiovinsite ir šukuosite šunį. Tuo pačiu pasinaudokite proga ir išplaukite šuns guolį. Pripildykite pusę tinkamos talpos šiltu vandeniu, įsitikinkite, kad yra pakankamai vandens skalavimui. Švelniai įkelkite šunį į “vonią” ir naudodami švarų butelį ar ąsotį apipilkite jį vandeniu. Patartina pradėti nuo užpakalinės kūno dalies, o galvą palikti pabaigai. Gerai ištrinkite šampūnu visą kūną. Galiausiai, ištrinkite šampūnu galvą, tik pasirūpinkite, kad šampūno nepatektų į akis. Tada gerai nuskalaukite. Dabar Jūsų šuo tikriausiai nuspręs nusipurtyti ir pašalinti didžiąją dalį drėgmės iš savo kailio.

Nusausinkite šunį švariu rankšluosčiu. Priklausomai nuo veislės ir kailio ilgio, galite naudoti plaukų džiovintuvą (temperatūra turi būti žema). Kailis greičiau išdžiūs, jei tuo pačiu metu šukuosite šunį; atkreipkite dėmesį į lengvai susiveliančias vietas, pavyzdžiui, už ausų.

Jei šunį reguliariai šukuosite, jis nesusivels ir lengviau pašalinsite susivėlusius sulipusius plaukus. Taip pat mažiau šuns plaukų iškris ant baldų ir kilimų. Ilgaplaukius gali reikėti šukuoti kelis kartus per savaitę, o trumpaplaukius, priklausomai nuo kailio būklės, vieną kartą per savaitę.

Prisiminkite, kad geriau šukuoti šunį kas 2-3 dienas nei palikti susivėlusį kailį.

Šunį šukuokite šukomis ir šepečiu. Didelį šunį geriausia užkelti ant stalo; mažą šunelį galima pasisodinti ant kelių. Pradėkite šukuoti nuo galvos plaukų augimo kryptimi. Jeigu Jūsų šuns tankus pokailis, gali reikėti pakelti viršutinius plaukus. Šukuokite į išorę ir pašalinkite susivėlusius ar negyvus plaukus. Jeigu braukiant per kailį šukomis jos nebeužkliūna, vadinasi, šuo tinkamai iššukuotas.

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai