Nuolatinis lojimas

Jūsų šuo gali pasigirti visu lojimo repertuaru, turinčiu iki 40 reikšmių. Vis dėlto tikriausiai Jūs nelabai jaučiate skirtumą tarp „amtelėjimo ir staugimo” ir „trijų suniurnėjimų ir inkštimo”, kai šis nesiliaujamas triukšmas varo Jus iš proto?

Dėl šuns lojimo skundžiasi kaimynai, dėl šios priežasties Jūs negalite palikti šuns prie parduotuvės, jis gąsdina draugus ir lankytojus, o kalbėdami telefonu turite pakelti balsą.

Žvelgiant šuns akimis, tai tiesiog saviraiškos būdas siekiant parodyti, kaip jis jaučiasi. Tiesą sakant, vienintelis atvejis, kai šuo nelos – tai kai šuo elgsis nuolankiai.

Iš esmės lojimas gerai, kai juo atbaidomi svetimi žmonės nuo įžengimo į Jūsų nuosavybę. Tačiau gali būti keblu, jei Jūsų šuo loja kiekvieną kartą, kai kas nors praeina pro šalį. Paties šuns nuomone, tai, kad dauguma žmonių nueina, tik įrodo, kad jis sėkmingai juos nuvijo.

Galite bandyti nutildyti šunį jį bardami. Deja, šuo žmonių kalbos nelabai supranta. Jis tiesiog pagalvos, kad Jūs taip pat lojate ir padvigubins savo pastangas. Šuo taip pat gali suprasti, kad tai puikus būdas patraukti Jūsų dėmesį, netgi jei tai bus tik riktelėjimas “užsičiaupk!” ir pradės loti netgi tada, kai nieko aplink nebus, tiesiog norėdamas “pabendrauti”.

Taip pat lojimą gali paskatinti didesnė kompanija. Gali atsitikti, kad apsilankius draugo namuose jūsų pokalbį nutraukia lojimas, kuris nenutyla, kol Jūs neišeinate. Jūsų draugas gali išbandyti viską – nuo švelnaus glostymo iki niuktelėjimų, kad nutildytų šunį, tačiau šios strategijos tiesiog paskatina keturkojį toliau triukšmauti, jei jis ignoruojamas.

Yra porų, kurios prieš pasibučiuodamos ir apsikabindamos turi įsitikinti, kad šalia nėra jų šuns, jei nenori būti šiurkščiai ir garsiai pertraukti. Jūsų šuo taip pat gali demonstruoti tokį elgesį, kuriuo siekia dėmesio – kai Jūs kalbate telefonu, žiūrite televizorių ar vairuojate automobilį.

Ironiška, tačiau vienas iš geriausių būdų išmokyti šunį neloti – tai išmokyti loti pagal komandą.

Visų pirma suraskite būdą, kaip išprovokuoti šunį suloti. Gali reikėti tiesiog laikyti jo dubenėlį su ėdalu iškėlus ar naudoti skanėstą ar žaislą. Kai šuo suloja, pagirkite ir kartokite žodį “lok”. Kartokite pratimą pakankamai dažnai ir netrukus šuo susies komandą su lojimu. Tada galėsite priversti jį loti pagal komandą.

Dabar, kol šuo loja, pradėkite mokyti komandos “nutilk” arba “nustok” ir duokite šuniui skanėstą, kai jis nutyla. Kartojant pratimą šuo susies ženklą nutilti su nustojimu loti ir atlygiu. Kaip ir bet kurio dresiravimo pratimo metu, pagirkite šunį, kai jis elgiasi tinkamai, o ne vėliau.

Paskatinkite šį gerą elgesį apdovanodami šunį, kai jis neloja tose situacijose, kuriose paprastai lotų. Kai šuo nekliudo Jums bendrauti su lankytojais arba neaploja praeinančių kaimynų,
pagirkite jį ir apdovanokite.

Tai puikus ramaus gyvenimo receptas.

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai