Jaunas, nerūpestingas ir kvailas

Augantis šuniukas turi išmokti tam tikrų įgūdžių ir elgesio, kad taptų tikru šeimos nariu. Dresiravimo sąvoka gali skambėti baisiai, tačiau iš tiesų tai gali būti smagus užsiėmimas. Šuniukui patiks Jūsų dėmesys ir iššūkiai!

Dresiruoti šuniuką reikia pradėti laiku. Pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais, šuniukas nori įtikti ir instinktyviai paklūsta Jūsų nurodymams. Lengviau pradėti dresiruoti jauną šuniuką, kol jis neįsigijo blogų įpročių.

Dabar mes papasakosime apie dvi svarbias Jūsų šuniuko dresiravimo dalis: dresiravimą namie ir pagrindines komandas.

Dresiravimas namie

Ar žinote, kad šuo instinktyviai nori pašalinti savo guolį? Tai vertinga informacija. Dresiravimas namie suerzina daugelį šunų šeimininkų. Dauguma nesusipratimų siejama su mokymu namuose. Tačiau naudodami kelis išbandytus ir teisingus būdus, pasitelkę kantrybę ir meilę. Jūs galite išdresiruoti savo šuniuką ir jis taps puikai išauklėtu draugu bei kompanionu.

Keturi dresiravimo namie žingsniai:

1. Erdvės apribojimas
2. Nuoseklumas
3. Gyrimas
4. Kantrybė

Erdvės apribojimas

Sukurkite savo šuniukui ,,gyvenamąjį plotą“. Tai vieta, kurią jis natūraliai stengsis išsaugoti švarią. Išbandykite naminiams gyvūnėliams skirtą narvą arba parinkite uždarą erdvę virtuvėje arba vonioje. Turėtumėte palikti šuniuką jo ,,plote” per naktį arba tada, kai negalite jo prižiūrėti. Šuniuko nepalikite užrakinto ilgiau nei keturias valandas vienu metu arba daugiau nei aštuonias valandas per dieną .Jeigu dirbate ir negalite išleisti šuniuko, palikite narvą atvirą vonioje, o šalia patieskite popieriaus.

Nuoseklumas

Šuniuką maitinkite kiekvieną dieną tuo pačiu metu - toks nuoseklumas leis geriau nuspėti, kada atėjo metas „į tualetą”. Kadangi šuniuko pūslė ir virškinimo sistema nėra visiškai išsivysčiusios, paskutinį kartą Pedigree® Junior ėdalo duokite ne vėliau kaip 17.00 val. Taip šuniukas galės išbūti visą naktį.

Šuniukui išrinkite vieną vietą gamtiniams reikalams atlikti. Nuveskite jį ten tada, kai to reikia: iš karto ryte, kai šuniukas paėda ir vakare. Iš pradžių šuniuką gali tekti vesti į jo „tualetą” kas dvi valandas. Kiekvieno išėjimo laukan metu vartokite tokias frazes kaip „eik” arba „daryk savo
reikalus”. Šuniukas greitai susies Jūsų komandas su savo veiksmais.

Gyrimas

Jūsų šuniukas nori Jums įtikti, todėl nedelsiant pagirkite jį, jei šuniukas „eina” į tinkamą vietą. Jeigu šuniukas atlieka savo reikalus kitur, nekelkite balso, nemuškite jo ir nebaksnokite jo nosytės i balutę ar krūvelę. Tokiu būdu Jūs neužkirsite kelio šuniuko tuštinimuisi ar šlapinimuisi ne vietoje, o tik priversite jį bijoti Jūsų. Ir nepamirškite pagirti!

Kantrybė

Jeigu šuniukas gamtinius reikalus atliko netinkamoje vietoje, išlikite ramus ir prisiminkite, kad jis stengiasi! Jeigu užklumpate šuniuką atlikinėjantį savo reikalus, suplokite rankomis, kad jį išgąsdintumėte, ir ištarkite “ne!”. Nedelsiant nuveskite šuniuką į jo tualetui skirtą plotą. Jei šuniukas ten atlieka gamtinius reikalus, pagirkite. Balutę galima pašalinti pušų kvapo valikliu arba produktais, skirtais neutralizuoti šlapimo kvapą. Nenaudokite produktų su amoniaku – šis kvapas gali patraukti Jūsų šuniuko dėmesį.

Verta išmokyti šunį pagrindinių komandų – ir dėl paties šuns gerovės bei saugumo, ir dėl Jūsų patogumo. Dresiruokite šuniuką patys arba kreipkitės į šunų mokyklą (į jas gali nepriimti jaunesnių nei šešių mėnesių amžiaus šuniukų). Tik nepamirškite gerai praleisti laiko!

Prisiminkite tris šuns mokymo paklusti principus:
1. Bendravimas
2. Gyrimas
3. Kartojimas

Visų pirma, įsitikinkite, kad Jūsų šuniukas supranta, ko iš jo norite. Atsiminkite, kad gyrimas ir teigiamas palaikymas yra veiksmingesnės ir saugesnės priemonės negu baudimas. Kartojimas padės Jūsų šuniui išugdyti pasitikėjimą savimi ir jis lengviau išmoks sudėtingesnes komandas.

Antkaklis ir pasaitėlis

Šuniuką pratinkinkite prie antkaklio ir pasaitėlio nuo pradžių. Jie padės apsaugoti šunį visą jo gyvenimą. Kai išeinate pasivaikščioti, bandykite eiti šalia savo šunelio taip, kad pasaitėlis išliktų laisvas ir šuniukas neįprastų tempti. Jei šuniukas atsilieka arba veržiasi į priekį, paprastai tereikia kelių trumpų, švelnių pasaitėlio truktelėjimų, kad suprastų, ko iš jo reikalaujama.

Dėmesio patraukimas ir akių kontaktas

Jei šuniukas atkreipia dėmesį į Jus, jis greitai mokosi. Užmegzkite akių kontaktą, ištarkite jo vardą ir laikykite skanėstą netoli savo veido. Neleiskite šuniukui šokinėti ir bandyti pasiekti. Kai šuniukas pažvelgia į Jus, pagirkite. Kai jis išmoks žiūrėti į Jus, bus pasiruošęs Jūsų klausyti.

Komanda “Tupėk”

Laikykite skanėstą sugniaužtame kumštyje priešais šuniuko nosį. Kumščiu veskite link šuniuko pakaušio sakydami “tupėk”. Norėdamas pasiekti skanėstą, šuniukas turės užversti galvą ir automatiškai atsisės. Kartokite pratimą tol, kol šuniukas išmoks paklusti komandai.

Komanda “Pasilik”

Komanda “pasilik” reiškia, kad šuniukas turi tupėti ilgesnį laiko tarpą. Pradėkite nuo komandos “tupėk”. Kai šuo paklūsta, pagirkite, tačiau neduokite skanėsto. Vietoje to, pasakykite “pasilik” ir atsitraukite atgal, delnu rodydami ženklą. Nedelsiant duokite skanėstą. Pakartokite veiksmus didindami atstumą nuo Jūsų iki šuniuko. Vienu metu ženkite tik vieną žingsnį.

Komanda “Gulėk”

Išmokęs komandą “pasilik”, šuniukas yra pasiruošęs mokytis komandos “gulėk”. Pradėkite nuo “pasilik” komandos. Tada tardami komandą “gulėk” paimkite skanėstą ir padėkite priešais šuniuko nosį ir padėkite jį ant grindų. Šuniukas seks skanėstą ir atsiguls. Netrukus galėsite mokyti šuniuką likti šioje padėtyje, kaip išmokinote likti tupėti.

Komanda “Ateik”

Kai šuniukas paklūsta komandoms “tupėk”, “gulėk” ir “pasilik” 10 kartų, galite mokyti jį komandos “ateik”.

Liepkite šuniukui atsitūpti (atsigulti) ir pasilikti. Pasitraukite kelis žingsnius atgal, sušvilpkite, ištarkite šuns vardą ir komandą “ateik” pakylėtu balsu. Kai šuo paklūsta, pagirkite jį ir apdovanokite. Pabaigoje liepkite šuniukui atsitūpti.

Pakartokite komandą 10 kartų (visada atsitraukite tik penkis žingsnius). Kai šuniukas ją išmoks, didinkite atstumą. Niekada nekvieskite šuniuko, kad jį išbartumėte. Atsakas į komandą “ateik” visada turėtų būti teigiamas.

Kaip teisingai pasakyti “Ne”

Netgi paklusniausi šuniukai kartais nepaklūsta. Todėl įsitikinkite, kad jis supranta, ko Jūs iš jo norite. Jeigu šuniukas tai supranta, tačiau vis tiek elgiasi netinkamai, reikia švelniai jį sudrausti. Tada nurodyti teisingą elgesį ir pagirti. Kartais gali padėti tai, jei neskirsite šuniukui dėmesio ar trumpam jį uždarysite. Per griežta ar prieštaringa bausmė neduos teigiamų rezultatų. Daugelis šuniukų pradeda bijoti savo šeimininkų ar pradeda elgtis agresyviai, kadangi nesupranta, kodėl yra baudžiami.

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai