Atsakingas savininkas

Jūsų šuo gali būti puikus kompanionas, tačiau būti šuns savininku reiškia tam tikrą atsakomybę ir prieš šunį, ir prieš visuomenę. Pagrindinės elgesio taisyklės yra maždaug tokios pačios.

Dresiravimas

Kai tik šuo išmoks kelių paprastų taisyklių, jis pasidarys geru ir paklusniu šeimos gyvūnu. Pagrindinių taisyklių išmokyti nesunku. Nuo pirmosios dienos, kai šuo pargabenamas namo, mokykite šuniuką nekąsti žmogui – netgi žaidžiant. Leiskite jam suprasti, kad negalima bereikalingai loti. Prieš glostant ar maitinant visada liepkite atsitūpti.

Dresiruojant šuniuką svarbiausia suprasti, kad jis tikrai nori Jums įtikti. Apdovanokite šuniuką už gerą elgesį, jei jis elgiasi netinkamai, drauskite griežtu “ne”. Šuniukui augant pagalvokite apie sudėtingesnę dresūrą. Susižinokite apie vietines šunų mokyklas. Jos nėra brangios, o Jūsų šuo ne tik mokysis paklusnumo, bet ir bendraus su kitais šunimis.

Priežiūra

Reguliariai prižiūrimas šuo atrodys ir jausis gerai. Jeigu šuo ilgaplaukis arba tankaus kailio, jį reikia dažniau šukuoti nei trumpaplaukius. Kai kuriuos šunis turi apkirpti profesionalai. Šuniukus reikia pratinti šukuoti nuo mažens. Veterinaras gali parodyti, kaip patrumpinti šuns nagus ir valyti dantis.

Palikuonys

Jeigu neketinate užsiimti šunų veisimu, patartina kastruoti arba sterilizuoti šešių mėnesių amžiaus nesulaukusį gyvūną.

Geras kaimynas

Jeigu Jūs leidžiate loti savo šuniui bet kada, jis gali trukdyti kaimynams. O be to, prie šuns lojimo įpratę kaimynai gali nebekreipti dėmesio tada, kai iš tiesų reikėtų. Nuolatinis lojimas gali būti nuobodulio ženklas, taigi pasirūpinkite, kad šuo nuolat protiškai ir fiziškai mankštintųsi. Veskite šunį prisegę pasaitėliu ir laikykitės vietinių taisyklių.

Užregistruokite šunį, kaip to reikalauja vietinės taisyklės, ir pasirūpinkite, kad jis visada būtų paženklintas registracijos ir identifikacijos žymekliu. Neleiskite šuniui laisvai bėgioti ar klajoti – galite gauti baudą, o šunį gali partrenkti automobilis.

Šunų ekskrementų surinkimas

Jūs turite pasirūpinti, kad Jūsų šuo neterštų parkų, sodų, paplūdimių ar gatvių. Prieš išeinant pasivaikščioti leiskite šuniui išsituštinti Jūsų sode. Jei visgi šuo paliko krūvelę kitur, išmeskite ją naudodami maišelį arba specialų popierinį maišelį.

Prarastas ir surastas

Kartais šunys pasimeta, todėl pasirūpinkite, kad jis būtų su antkakliu ir identifikaciniu žymekliu, kuriame nurodytas Jūsų telefono numeris. Galite netgi kreiptis į veterinarą ir paprašyti įterpti po oda specialų žymeklį.

Griaustinių ar audrų metu laikykite šunį viduje. Jei Jūsų šuo pasimetė, apklauskite kaimynus, vietines veterinarijos gydyklas, gyvūnų prieglaudas ir panašias įstaigas. Patikrinkite kaimynines teritorijas. Pasimetęs šuo gali nukeliauti stebėtinai toli.

Geros atostogos

Jeigu ketinate atostogauti be savo šuns, paprašykite savo veterinaro rekomenduoti gerą įstaigą, kurioje galėtumėte jį palikti. Užsisakykite vietą iš anksto, ypač mokinių atostogų metu. Patikrinkite, ar nesibaigė skiepų galiojimo laikas. Jeigu ketinate išvykti tik kelioms dienoms, gali padėti draugiškas kaimynas ar gyvūnus namie prižiūrinti tarnyba. Jeigu šunį imate su savimi, niekada nepalikite jo automobilyje. Temperatūra automobilyje gali labai greitai pakilti net nelabai karštą dieną ir Jūsų šuo gali žūti.

Geriausias vaiko draugas?

Šunys ir vaikai gali puikiai sutarti, jei jie žino, kaip žaisti kartu. Kol šis supratimas atsiranda, stebėkite šunis ir vaikus. Dauguma šunų yra ištikimi ir verti pasitikėjimo, tačiau jeigu šuo nepripratęs prie vaikų, supažindinkite juos.

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai