Šuns gyvenimas

Jūsų šuo turi savo požiūrį į gyvenimą. Jam svarbiausi yra instinktai, todėl Jūsų taisyklės šuniui atrodo beprasmės. Tačiau jei ketinate gyventi kartu, abiem reikia suprasti vienas kitą. Gera pradžia – suprasti, kas verda jo galvoje. Taigi, šuniškos taisyklės...

Šiluma. Ėdalas. Meilė.

Šuniška taisyklė Nr. 1
Nepamirškite, kad šuo yra šuo.


Galbūt galvojate, kad Jūsų šuo yra beveik žmogus. Jis galvoja, kad Jūs esate šuo. Jis tiesiog taip suvokia pasaulį. Jūs turite suprasti šuns elgesį, kurio svarbiausias veiksnys – tai instinktai. Kartojimas, atlygis ir pastiprinimas yra tie principai, kuriuos šuo supranta. Savo ruožtu Jums bus atsilyginta paklusnumu, ištikimybe, besąlygiška meile ir prieraišumu. Ko daugiau galima norėti iš geriausio draugo?

Būk lyderiu

Šuniška taisyklė Nr. 2
Išsiaiškink su dominuojančiu šunimi.

Paveldėdami atmintį apie gaujas, šunys išsaugojo hierarchijos pojūtį. Kai kurie šunys yra sekėjai, kiti - gimę lyderiauti. Jeigu Jūsų šuo priklauso dominuojančių tipui, Jūs turite parodyti, kas yra tikrasis viršininkas. Ir tai esate Jūs. Sukurkite savo autoritetą būdami ypač griežti, kai kalbama apie šuns dresiravimą ir jo elgesį. Žinoma, galima rinktis mažiau dominuoti linkusią veislę.

Vykis!

Šuniška taisyklė Nr. 3
Neleiskite, kad Jūsų šunį užvaldytų jo instinktai.

Polinkį vytis nulemia šuns instinktai. Katės, bėgikai, kiti šunys – nesvarbu, ką vytis. Tai gali būti paklusimas gaujos balsui, tikslingas vijimasis ar žaidimas, tačiau tai vis tiek gali būti pavojinga. Pažaboti šį instinktą reiškia mokyti šunį sustoti, kai jam liepiate ir apdovanoti - ir daryti taip vėl ir vėl. Pradėkite saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje, o lauke nuo pavadėlio paleiskite tik tada, kai įsitikinsite, kad visiškai valdote savo šunį. Reikės ilgai dresiruoti ir daug girti.

Kramtyk!

Šuniška taisyklė Nr. 4
Išbandyk viską dantimis!

Maži šuniukai kramto, kai jiems auga dantys, suaugę šunys kramto, kad stiprintų savo dantis. Visi jauni šunys kramto tyrinėdami aplinką. Bėda ta, kad tai ir Jūsų aplinka, kuri tikriausiai Jums labiau patiktų be dantų žymių. Todėl svarbu nuo pradžių nubrėžti aiškias ribas. Leiskite šuniui suprasti, kad tai, kas Jūsų, yra Jūsų, ir duokite jam kokių nors kramtalų. Už jų pasirinkimą pagirkite.

Svetimi. Lok!

Šuniška taisyklė Nr. 5
Teritoriniai terjerai ir panašių veislių šunys.

Kiekvienas šuo savyje turi dalelę vilko.
Kartais tai pasireiškia teritorijos gynimu nuo visų svetimų žmonių. Šunys nebūtinai kanda, tačiau lojimas gali netgi labiau išgąsdinti. Tai naudinga, kai aplink sukiojasi piktų kėslų turintys asmenys, tačiau šunys turi suprasti, kad ne kiekvienas lankytojas yra įsiveržėlis. Išmokyti šunį neloti galima naudojant apdovanojimo metodą. Reikės laiko, tačiau tai galima padaryti.

Kask, kask, kask!

Šuniška taisyklė Nr. 6
Išsaugokite gražų sodą.

Šuo gali kasti dėl pramogos, maisto, užuovėjos ar netgi siekdamas sumušti kasimo rekordą, tačiau bet kuriuo atveju, tai natūralus poreikis. Viena yra tikra - šuo tikrai nesiekia tyčia sunaikinti Jūsų sodo. Jei norite atpratinti šunį nuo šio veiksmo, iš pradžių turite suprasti, kodėl jis tai daro. Gali reikėti skirti jam plotelį ir šiame plotelyje užkasti gardėsių ar žaislų, kad paragintumėte šunį. Arba gali reikėti tiesiog atitraukti jo dėmesį, kai kasinėjimo darbai prasideda ir palaukti, kol šis noras praeis.

Mes esame draugai

Šuniška taisyklė Nr. 7
Per daug entuziastingas pasisveikinimas.

Jums gali labai patikti šuns džiaugsmas, kai jis Jus pamato. Kitus tai gali erzinti ar net gąsdinti. Siekti lyžtelti veidą yra natūralus šuns pasisveikinimo būdas, todėl svarbiausia užkirsti tam kelią. Neskatinkite tokio elgesio net tada, kai šunytis dar mažas ir labai mielas. Išlikite nuoseklus. Negali būti taikoma vienokia taisyklė vieniems lankytojams, o kitokia – kitiems. Kaip visada, mokydami šunį tinkamo elgesio, būtinai apdovanokite.

Užuodžiu laisvę - bėk

Šuniška taisyklė Nr. 8
Didysis pabėgimas.

Kai kuriems šunims labai patinka klajoti. Laukas yra natūralus jų arealas ir gavę progą šunys gali pabėgti. Galite aptverti teritoriją tvora ar suręsti šuniui būdą, tačiau geriausias būdas išlaikyti šunį namuose saugų - tai suprasti priežastį, skatinančią šunį pabėgti. Šuo gali būti nelaimingas. Jam gali būti nuobodu. Skirkite šuniui daugiau dėmesio ir daugiau mankštinkite. Taip pat galima vėl grįžti prie dresūros pagrindų ir priminti šuniui, ką iš tikrųjų reiškia komanda „Pas mane”.

Miegok, ėsk, šlapinkis

Šuniška taisyklė Nr. 9
Šunų dresiravimas namie.

Kai šuniui reikia išeiti į lauką, jam reikia tai padaryti. Tai paprastai būna tik atsibudus ar paėdus. Vienintelis šuns rūpestis – atlikti savo reikalus toliau nuo tos vietos, kur jis ėda ir miega, ir jei tai bus Jūsų miegamasis ar vietelė už sofos – ką gi, puikiai tiks. Jums tikriausiai tai nelabai patiktų, todėl turite dresiruoti šunį. Tai reiškia, kad turėsite būti ypač akylas ir spėti išvesti šunį į tinkamą vietą, kai tik gamta pašauks. Tiesiog būkite labai kantrus. Kartais ne viskas pavyksta iš karto.

Susirask ėdalo ir ėsk

Šuniška taisyklė Nr. 10
Atpratinkite šunį ėsti tai, ką jis randa.

Ieškoti ėdalo yra natūralus šuns instinktas. Deja, kai kurie „surenka” viską, ką tik gali apžioti. Taigi neverta to neigti, o geriau atitraukti šuns dėmesį. Paskatinkite šunį ieškotis ėdalo taip, kaip tai būtų patogu Jums. Išdalinkite ėdalo porciją į kelis dubenėlius, uždenkite juos ir išdėliokite virtuvėje arba sode. Pagirkite, kai šuo aptinka dubenėlius. Išėję į lauką apdovanokite šunį žaislu ar skanėstu už tai, kad jis šių dubenėlių neliečia.
 

Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Jūsų šuo vertas geriausio maisto
Šunų kramtalai „Dentastix“
Šunų kramtalai „Dentastix“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Ėdalas šunims „Pedigree“
Klausimai ir atsiliepimai
Klausimai ir atsiliepimai